Terugblik Kleeberg cross: Net geen podium voor Haverdings
Het veldritseizoen is weer begonnen! Zondag trapten vier van onze renners de nieuwe crossperiode af met de Kleeberg cross in het Zuid-Limburgse Mechelen. Floris Haverdings reed bij de Elites zelfs bijna naar het podium.
Lees hier hoe het Haverdings, Koen Sonnemans, Matt Roijackers en Sara Sonnemans verging.
Foto: Jef Kusters
Junioren mannen – Roijackers 8ste, Sonnemans 19de
Bij de junioren mannen stonden Matt Roijackers en Koen Sonnemans namens Parkhotel-ZZPR.nl-Orange Babies Cycling Team aan de start. Beiden hadden een goede start. Voor Roijackers resulteerde dat in een mooie 8ste plek. Sonnemans viel terug en moest genoegen nemen met plek 19.
Roijackers: ‘Na een prima start ging ik het veld als 8ste in. Toen wat plaatsen verloren en bij het ingaan van de 2de ronde kon ik steeds wat naar voren rijden. Uiteindelijk rond plek 8 kunnen settelen. In de laatste ronde kreeg ik wat last van mijn zij, daardoor een plek verloren en dus 9de geworden. Mooie uitslag voor de eerste wedstrijd van het seizoen’
Sonnemans: ‘Ik ging als 4e het veld in en kon de eerste 1,5 ronde goed volgen. Daarna maakte ik een foutje waardoor ik viel en vanaf toen viel ik steeds verder terug tot een teleurstellende 19e plek’
Elite mannen – Vierde plek voor Haverdings
De pas 18-jarige Floris Haverdings is eerstejaars Belofte, maar in Mechelen reden de Beloftes met de Elites mee. En dat ging de coureur uit Drenthe goed af. Hij deed tot het einde mee voor het podium.
Haverdings: ‘Ik had een goede start en ging als eerste het veld in. De eerste 2 mannen al vrij snel moeten laten gaan en de hele koers voor de 3e plek gereden. Laatste ronde de battle voor de 3e plek verloren en als 4e gefinisht,. Tevreden met een 4e plek en een mooie seizoensopener!’
Elite vrouwen – Sonnemans 8ste
Ook voor Sara Sonnemans begon het seizoen in Mechelen. Ze kende een goede start en zat lekker in de wedstrijd. Na een fout raakten de podiumplekken uit zicht, maar nog steeds finishte ze op een mooie 8ste plaats.
Sonnemans: ‘Ik had een goede start en eerste deel van de wedstrijd. Reed op plek 5 maar door een domme fout teruggevallen naar plek 8. Prima eerste wedstrijd.’